Bezpieczna praca w gospodarstwie to skuteczna praca. Poświęcenie czasu na przejrzenie środków bezpieczeństwa chroni Ciebie i inne osoby w gospodarstwie. Pójście na skróty bywa czasem kuszące, zwłaszcza pod presją. Pamiętaj jednak, że przeprowadzenie odpowiedniego szkolenia i kontroli bezpieczeństwa oraz używanie właściwego sprzętu zmniejsza ryzyko w gospodarstwie. Nieważne czy jesteś początkującym rolnikiem, czy starym wyjadaczem, zawsze warto pamiętać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem w gospodarstwie.Dbaj o swoje bezpieczeństwo, gdyż gospodarstwo nie może bez Ciebie funkcjonować.

PRACUJ BEZPIECZNIE

TO MI SIĘ NIE PRZYTRAFI

Spraw, by dbałość o bezpieczeństwo stało się Twoją drugą naturą. Nie ignoruj zagrożeń drzemiących w Twoim gospodarstwie. Nawet największe doświadczenie nie ochroni Cię przed wypadkami, jeśli zbagatelizujesz kwestie związane z bezpieczeństwem. To, że coś się nie zdarzyło, nie znaczy, że się nie wydarzy. Chroń wszystkich w swoim gospodarstwie. Nigdy nie zaniedbuj kwestii związanych z bezpieczeństwem.

NIE POZWÓL, BY DOPADŁO CIĘ ZMĘCZENIE

Zmęczeni rolnicy mogą podejmować złe decyzje, mają wolniejszy czas reakcji i są bardziej narażeni na wypadki. Naucz się rozpoznawać objawy przemęczenia, zwłaszcza w szczycie sezonu. Dalsza praca nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Właściwy odpoczynek może zwiększyć produktywność i bezpieczeństwo pracy oraz sprawić, że szybciej wykonasz zadanie.

DOSTRZEŻ PROBLEM BEZPIECZEŃSTWA

Jeśli czegoś nie widzisz, nie możesz tego uniknąć. Proste czynności, takie jak wyczyszczenie szyby przedniej czy zamontowanie kamery cofania, mogą zapobiec poważnym uszkodzeniom sprzętu i obrażeniom ciała. Widzieć i być widzianym — o alternatywie nie ma co myśleć.

ABY BYĆ BEZPIECZNYM, NIE MOŻNA ZDAWAĆ SIĘ NA PRZYPADEK

Nie pozostawiaj bezpieczeństwa w gospodarstwie przypadkowi. Zmniejsz ryzyko dzięki regularnym kontrolom bezpieczeństwa, odpowiednim szkoleniom i właściwemu sprzętowi. Na pewno nie przyszłoby Ci do głowy wyskoczenie z samolotu bez uprzedniego sprawdzenia spadochronu, dlatego nigdy nie bierz bezpieczeństwa w gospodarstwie za pewnik.

[KLIKNIJ] Pobierz naszą codzienną listę kontrolną!